Pożegnanie ks. wicerektora Konrada

Z dniem 1 lipca 2023 r. kończy się 13-letnia posługa ks. Konrada Kościka jako wicerektora najpierw WSD Sosnowiec, a następnie WMSD w Częstochowie. Z tej okazji, jako wspólnota seminarium podziękowaliśmy za lata troski o formację kapłanów.

Decyzją ks. bpa Grzegorza Kaszaka z dnia 16 czerwca 2023 r. ks. Konrad Kościk został odwołany z funkcji wicerektora Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie i mianowany proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie. W jego miejsce wicerektorem zostanie ks. Andrzej Nackowski. Tym samym kończy się 13-letnia posługa ks. Konrada w seminarium naznaczona przez te lata wieloma radościami ale i smutkami. Jako wspólnota seminarium pragniemy z całego serca podziękować za cały ten czas, jaki ks. Konrad poświęcił w służbie formacji kapłańskiej księży najpierw diecezji sosnowieckiej, a w późniejszym okresie także księży archidiecezji częstochowskiej.

17 czerwca w luźnej atmosferze odbyło się wspólne ognisko, na którym od serca podziękowaliśmy ks. Konradowi za posługę, wręczając mu przy tym pamiątkową tablicę z jego zdjęciami z czasów pracy w seminarium oraz szczerymi podziękowaniami od całej wspólnoty.

24 czerwca, podczas uroczystej Mszy Świętej w kościele seminaryjnym celebrowanej przez abpa Wacława Depo oficjalnie pożegnaliśmy ks. Konrada i podziękowaliśmy za 13 lat pracy w seminarium. Nie obyło się bez pięknych wspomnień oraz wzruszeń.

Dziękujemy księdzu Konradowi za cały ten czas i życzymy owocnej pracy na parafii. Prosimy o pamięć modlitewną w intencji seminarium i nowych powołań kapłańskich! Księże Konradzie, powodzenia na kapłańskich drogach!