Pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych na Jasną Górę

W dniach od 31 maja do 1 czerwca odbywała się w Częstochowie Ogólnopolska Pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych na Jasną Górę.

Nasze seminarium wzięło czynny udział w przygotowaniach obchodów w katedrze oraz na trasie przemarszu procesji pielgrzymkowej z katedry na Jasną Górę. W programie zawarty był apel jasnogórski prowadzony przez kard. Lazarusa You Heung-Sika, prefekta Dykasterii ds. Duchowieństwa, który odbył się 31 maja i zainaugurował pielgrzymkę. 1 czerwca trwały główne obchody, najpierw w katedrze rozpoczęte konferencją duchową bp. Krzysztofa Włodarczyka oraz adoracją prowadzoną przez bp. Andrzeja Przybylskiego. Następnie wszyscy uczestnicy, w liczbie około 1400 seminarzystów, oraz formatorów przeszli w procesji na Jasną Górę.

W bazylice jasnogórskiej odbyła się uroczysta Msza Święta celebrowana przez kard. Lazarusa You Heung-Sika w koncelebrze moderatorów i formatorów seminariów. Była ona zwieńczeniem pielgrzymki, po którym abp. Wacław Depo zawierzył seminaria i seminarzystów Matce Bożej Jasnogórskiej.

Nasze seminarium miało dodatkowo możliwość osobnego spotkania z kardynałem, który po skończonych uroczystościach przybył na krótką konferencję duchową, połączoną z zadawaniem pytań przez seminarzystów. Na jej zakończenie wszyscy otrzymali od kardynała błogosławieństwo.

Pełna relacja jest dostępna na stronie radia „Fiat” – KLIKNIJ TUTAJ

Zdjęcia pochodzą z archiwum seminarium i strony internetowej radia „Fiat” (fot. Radio „Fiat”).