Triduum dla Kapłanów

W dniach od 23 do 25 maja 2023 r. odbywało się w naszym seminarium Triduum dla kapłanów przed Zesłaniem Ducha Świętego. Poprowadził je ks. kard Gerhard Müller.

Tematem Triduum była „Realna i fizyczna (cielesna) obecność Boga”. W pierwszym dniu konferencji kardynał poruszał kwestie rozumienia prawdziwości Chrystusa pod postaciami Eucharystycznymi, a także w całym Kościele i jego działaniu. Drugi dzień dotyczył refleksji nad Objawieniem i człowieczeństwem Chrystusa w kontekście prawdziwej Jego obecności. Trzeci dzień i całe Triduum podsumowała pontyfikalna Msza Święta celebrowana w czwartek (25 maja) przez kardynała, w koncelebrze biskupów częstochowskich i kapłanów z całej archidiecezji. Po poszczególnych spotkaniach we wtorek i środę była możliwość zadawania pytań do kardynała, a także adoracja Najświętszego Sakramentu.

Również seminarzyści mieli swój osobisty udział w spotkaniach z kardynałem. 25 maja kardynał spotkał się z seminarzystami na serdecznej rozmowie, podczas której była możliwość zadawania pytań, a także każdy otrzymał od kardynała indywidualne błogosławieństwo. Z rana, 26 maja kardynał Gerhard Müller celebrował wraz z abp. Wacławem Depo oraz formatorami Mszę Świętą dla seminarzystów.

Pełne relacje z poszczególnych dni dostępne są na stronie gazety „Niedziela” i radia „Fiat”.
Dzień pierwszy – KLIKNIJ TUTAJ (Niedziela)
Dzień drugi – KLIKNIJ TUTAJ (Niedziela)
Dzień trzeci – KLIKNIJ TUTAJ (Fiat)

Fotografie pochodzą z archiwum seminarium oraz strony gazety „Niedziela” i strony radia „Fiat” (fot. Karol Porwich (Niedziela); fot. Radio „Fiat”)