Święcenia diakonatu 2023

20 maja 2023 r. równolegle w Archikatedrze pw. św. Rodziny w Częstochowie oraz w bazylice pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbyły się święcenia diakonatu czterech kleryków naszego seminarium.

Wcześniej, 19 maja podczas wieczornego nabożeństwa złożyli uroczyste wyznanie wiary i przysięgę wierności na ręce ks. rektora Ryszarda Selejdaka i ks. wicerektora Konrada Kościka.

Nasi nowo wyświęceni bracia to:

Dla diecezji sosnowieckiej:
dk. Mateusz Dróżdż

Dla archidiecezji częstochowskiej:
dk. Andrzej Graczyk

dk. Dawid Kalusche
dk. Krystian Motyl

Diakon Mateusz przyjął święcenia z rąk biskupa Grzegorza Kaszaka, natomiast diakoni Andrzej, Dawid i Krystian przyjęli święcenia z rąk biskupa Andrzeja Przybylskiego.

Nowo wyświęconym diakonom życzymy błogosławionego wejścia do stanu duchownego w duchu słów Chrystusa: „Nie przyszedłem aby mi służono, lecz aby służyć” (por. Mk 10, 45). Niech będzie to czas pięknego i owocnego przygotowania do przyszłorocznych święceń prezbiteratu w duchu służby, odkrywania celibatu i posługi dla rodzimych diecezji.

Pełna relacja z Częstochowy jest dostępna na stronie gazety „Niedziela” – KLIKNIJ TUTAJ
Relacja z Sosnowca dostępna jest na stronie diecezji sosnowieckiej – KLIKNIJ TUTAJ

Zdjęcia pochodzą z archiwum seminarium i stron internetowych „Niedzieli” (fot. Marian Florek) i diecezji sosnowieckiej (fot. Dominik Pyrek).